Zespół

IMG_8944

Konrad Kiljan

Ekspert w zakresie komunikacji politycznej i biznesowej. Badacz argumentacji oraz emocji w dyskusjach online, popularyzator debat, twórca krajowych i międzynarodowych programów edukacyjnych. Doktorant medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent St. Andrews University.

basia

Barbara Jędrzejczyk

Działaczka społeczna i samorządowa, radna dzielnicy Żoliborz, wieloletnia prezeska Stowarzyszenia Miasto jest Nasze. Współzałożyciela Fundacji Pracownia Zmiany. Współautorka i koordynatorka raportów: “AUTO-STOP Doświadczenia osób rezygnujących i ograniczających korzystanie z samochodu” 2023, “Z deszczu pod rynek” W pułapce kryzysu mieszkaniowego 2024, Pieszo i rowerem przez miasto 2019, “Zbiorkom jest OK! Raport Miasto Jest Nasze 2021.

IMG_8942

Aleksandra Traczuk

Abolwentka wydzału prawa na Akademii Leona Koźmińskiego. Zawodowo zajmuje się transakcjami, obsługą korporacyjną i regulowaniem stosunków wewnętrznych w spółkach na wczesnym etapie rozwoju oraz podmiotach trzeciego sektora. Pomaga im również w zarządzaniu własnością intelektualną. Posiada doświadczenie w koordynacji projektów.

Eksperci

jan-mencwel-e1586501243146

Jan Mencwel

animator kultury

Animator kultury. Autor książek "Betonoza" i "Hydrozagadka", laureat nagród za działalność społeczną w Warszawie, m.in. „Stołek publiczności” i „S3KTOR”. Inicjator akcji Otwarty Jazdów, która doprowadziła do obrony przed wyburzeniem osiedla domków fińskich na Jazdowie. Wychował się na Targówku, od kilku lat mieszka na Pradze-Północ.

Justyna

Justyna Orchowska

socjolożka

Doktor Nauk Społecznych. Jej zainteresowania koncentrują się wokół socjologii miasta, dostępności usług publicznych i stratyfikacji społecznej. Zajmuje się pracą badawczą i dydaktyczną. Współpracowała między innymi z Fundacją ePaństwo oraz Instytutem Badań Edukacyjnych. Autorka i współautorka publikacji naukowych, w tym książki "Białe plamy. Mieszkańcy Warszawy o usługach publicznych" (Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2022) oraz "Pamiętniki pandemii" (Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2022).

IMGP7208

Agata Garstecka

architektka

Architektka po WA Politechniki Gdańskiej i BME w Budapeszcie oraz absolwentka studiów podyplomowych z User Experience i Product Design na SWPSie. Miłośniczka estetyki i pracy z ludźmi, a przede wszystkim dla ludzi. Swoimi działaniami chce odpowiadać na ich prawdziwe potrzeby i zawsze angażuje całe serce w projekty, którymi się zajmuje. Interesuje się tematami miejskimi w Polsce i na świecie, co łączy z pasją do podróżowania.

Ania Kotowska

Ania Kotowska

architektka

Architektka z doświadczeniem w projektowaniu budynków użyteczności publicznej, oraz partycypacji społecznej w projektowaniu przestrzeni miejskich. Związana z pracownią JAZ+Architekci. Absolwentka Wydziału Architektury PW, szkół w Brukseli i Rennes, Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. W MJN związana z Żoliborzem.

dobrowolski

Marcin Dobrowolski

dziennikarz biznesowy

Historyk i dziennikarz z doświadczeniem pracy m.in w Pulsie Biznesu, Radiu PiN, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Mysiadle. Od marca 2020 roku członek redakcji i współtwórca telewizji BIZNES24. Przez dziewięć lat związany z projektem Gazele Biznesu – rankingiem najbardziej dynamicznych firm sektora MŚP. W marcu 2018 roku uznany w badaniu magazynu PRESS jednym z trzech najbardziej cenionych dziennikarzy internetowych.

Marta Wójcicka

Marta Wójcicka

ekspertka marketingowa

Członkini Koduj dla Polski oraz Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Zaangażowana w walkę o zieleń, infrastrukturę publiczną, rozwój transportu publicznego, wzmocnienie partycypacji i lepsze planowanie przestrzenne. Bierze udział w projektach civil tech oraz open data. Zawodowo związana z e-marketingiem, zajmuje się obecnie automatyzacją marketingu.

Łukasz Porębski

Łukasz Porębski

koordynator projektów środowiskowych

10-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy na środowisko, zarządzaniu projektami, polityce leśnej, ochronie przyrody. Koordynator projektów środowiskowych w sektorze publicznym. Z wykształcenia leśnik. Radny dzielnicy Żoliborz w Warszawie, gdzie jest przewodniczącym komisji ds. środowiska. Pszczelarz amator.

Marcin Chlewicki

Marcin Chlewicki

prawnik i ekspert transportowy

Absolwent prawa i administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo związany z transportem publicznym. W Miasto Jest Nasze od 2017 r. zajmuje się działalnością związaną z mobilnością miejską (transport miejski i infrastruktura) oraz koordynuje akcję na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego #ChodziOżycie.

1567087601240

Jacek Gęborys

inżynier budownictwa

Inżynier budownictwa ze specjalnością Inżynieria Komunikacyjna po Politechnice Warszawskiej oraz IST w Lizbonie, zawodowo drogowiec. Interesuje się infrastrukturą, rozwiązaniami transportowymi i kształtowaniem przestrzeni w miastach, a także nowymi technologiami w projektowaniu.

Jacek Grzeszak

Jacek Grzeszak

ekonomista

Ekonomista, senior consultant w agencji badawczej Minds & Roses. Dla klientów agencji przygotowuje opracowania i analizy gospodarcze, uczestniczy też w projektach badawczych i consultingowych. Wcześniej analityk gospodarki cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym, autor pięciu raportów PIE, w tym dot. rozwoju autonomicznego transportu w Polsce. Doświadczenie zdobywał też w Pracowni Badań i Innowacji Społecznej "Stocznia", gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie aplikacją NaprawmyTo.pl obecną w 26 polskich samorządach. Doświadczony mówca, podcaster. Już od przedszkola fan warszawskiej komunikacji miejskiej.

Leszek

Leszek Wiśniewski

architekt - urbanista

Urbanista i architekt, asystent w Katedrze Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Autor wielu nagrodzonych prac konkursowych, m.in. na Nową Politykę Przestrzenną dla Podkowy Leśnej. Autor pracy wyróżnionej nagrodą burmistrza miasta Ostróda (2016) - Koncepcja kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjno-urbanistycznych. Autor pracy „Miastotwórcza rola kolei: Nowa dzielnica wokół nowego węzła kolejowego na przykładzie Węzła Grochowskiego w Warszawie” uhonorowanej Nagrodą Ministra Infrastruktury (2018) i wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy. Od sześciu lat związany ze Stowarzyszeniem “Miasto Jest Nasze”, Stowarzyszeniem SISKOM, Klubem Jagiellońskim i Client Earth.

marta_c1

Marta Ciszewska

konsultanka; ekonomistka środowiskowa

Konsultantka ds. zrównoważonego rozwoju, specjalizująca się w tworzeniu strategii i ocenie skutków polityk oraz decyzji organizacyjnych. Pracowała dla wielu firm doradczych, m.in. Principia Advisory, Deloitte Consulting i Accenture Strategy. Posiada dyplom London School of Economics w Ekonomii Środowiskowej i Zmianach Klimatu.

Ola

Aleksandra Wilczyńska

analityczka nowych technologii

Specjalistka do spraw pozyskiwania finansowania na projekty badawczo-rozwojowe w obszarze nowych technologii. Analityczka biznesowa doświadczona w budowaniu wizerunku i opracowywaniu strategii rozwoju firm technologicznych.Posiada dyplom London School of Economics w Ekonomii Środowiskowej i Zmianach Klimatu.

maciek

Maciej Folta

socjolog

Prawnik (WPiA UJ) i socjolog (ISNS UW). Doktorant w Katedrze Metod Badania Kultury ISNS UW. W przeszłości związany z Instytutem SprawPublicznych, fundacją Res Publica (program „DNA Miasta”), fundacją Projekt: Polska (projekt „Społeczne Obserwatorium Polityki Mieszkaniowej”), a także fundacją Napraw Sobie Miasto (projekt „Żywa Ulica” w Dąbrowie Górniczej iw Warszawie). Posiada dyplom London School of Economics w Ekonomii Środowiskowej i Zmianach Klimatu.

Jan Dowgiałło

Jan Dowgiałło

architekt

Warszawski architekt, zajmujący się projektowaniem regeneratywnym i inkluzywnym, w duchu zrównoważonego rozwoju. Współzałożyciel pracowni architektury ekologicznej mech.build, wykorzystującej w projektach naturalne, lokalne i upcyclingowe materiały oraz zasady biofilii i zamkniętego obiegu materii i energii. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego, ekspert w Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, współtwórca Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i akcji #Architekcidlaklimatu.

Mikołaj Kołacz3

Mikołaj Kołacz

architekt

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od czasu studiów zaangażowany w poszukiwanie niekomercyjnego i alternatywnego podejścia do projektowania przestrzeni miejskiej. Uczestniki i organizator wielu warsztatów architektonicznych i urbanistycznych. Angażuje się w procesy miastotwórcze, ochronę tożsamości Warszawy oraz ochronę jej dziedzictwa materialnego. Pomysłodawca i współautor "Podręcznika Dobrych Praktyk Architektonicznych po Mokotowie". Specjalista w dziedzinie Prawa Budowlanego, ochrony zabytków oraz spółdzielczości mieszkaniowej.

Eryk Baczynski2

Eryk Baczyński

prawnik

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich prywatnych kancelariach i urzędach. Udzielał bezpłatnych porad prawnych osobom niezamożnym w ramach Kliniki Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego i cywilnego. W Stowarzyszeniu MJN angażuje się w sprawy z pogranicza prawa budowlanego, ochrony zabytków i przepisów planistycznych.

Karol Langie

Karol Langie

architekt

Praktyk i badacz urbanistycznego projektowania partycypacyjnego. Architekt i projektant przestrzeni publicznych, z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i w Irlandii. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Laureat i współlaureat nagród i wyróżnień architektonicznych i urbanistycznych. Doktorant w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie bada sytuacje projektowe placów miejskich, w Portugalii, Niemczech i Polsce. Autor i współautor opracowań badawczych, eksperckich, publikacji popularyzujących – poradników i artykułów.

Julianna Skuz2

Julianna Skuz

architektka

Absolwentka kierunku Architecture na Newcastle University. Obecnie kontynuuje studia na Politechnice Warszawskiej. Interesuje się architekturą i urbanistyką proekologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania dla bioróżnorodności. Pracuje w pracowni architektury zrównoważonej Ambient.

Kamil Kubik2

Kamil Kubik

fotograf

Absolwent Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych. Miłośnik przedwojennej architektury, któremu jej dokumentowanie i konserwacja są szczególnie bliskie. Autor wystawy „Opuszczone w Kielcach” w Biurze Wystaw Artystycznych. Współautor "Przewodnika Po Praskich Pustostanach", projektu mającego na celu zwrócenie uwagi na problem niegospodarności zasobami mieszkaniowymi. Aktywnie działa dla dzielnicy Praga Północ w której mieszka.

Michalina Grzelka

Michalina Grzelka

antropolożka

Doktorka antropologii kulturowej (SUNY Albany, Nowy Jork) oraz absolwentka studiów magisterskich na kierunku arabistyka (Uniwersytet Warszawski). Stypendystka Programu Fulbrighta w latach 2016-2018. Autorka i współautorka publikacji naukowych poświęconych, m.in., studiom o niepełnosprawności i zagadnieniu pracy opiekuńczej w ujęciu antropologicznym. Zawodowo zajmuje się projektami poświęconymi zjawisku dezinformacji.

Iza Jakubowska2

Iza Jakubowska

socjolożka; skandynawistka

Socjolożka i filolożka szwedzka na co dzień zajmuje się analizą danych, a w wolnych chwilach tłumaczeniem literatury szwedzkiej. Obecnie studentka studiów podyplomowych z zakresu ESG, zainteresowana zrównoważonym rozwojem miast i przedsiębiorstw.

Jacek Karaczun

Jacek Karaczun

specjalista ds. komunikacji

Absolwent filologii polskiej (UW) i reżyserii (AFiT), student socjologii (ISNS UW) Od 8 lat związany zawodowo z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną środowiska. Pracował w Polskim Klubie Ekologicznym Okręgu Mazowieckim, Koalicji Klimatycznej, Health and Environment Alliance, gdzie zajmował się komunikacją. Specjalizuje się w tematach zmiany klimatu, zanieczyszczeniach powietrza, zrównoważonego transportu i zdrowiu środowiskowym.